Lista zgł‚oszonych blogów Zgł‚oszono 108 blogi
100 sukienek oddaj gł‚os

100 sukienek to blog trudny. Przede wszystkim dla mnie. To podróż wgłąb człowieka, dostrzeganie najbardziej niewygodnych mechanizmów, ciągłe wychodzenie poza strefę komfortu. To nieustanna praca nad charakterem, lekcja obserwacji, wyciągania wniosków. Nie polecam, ale zapraszam. ;)

http://100sukienek.in
Aleksander Sowa I Blog oddaj gł‚os

Self-publishing, publikowanie, e-booki, Amazon, wydawnictwa i ich obyczaje, twórczość, pisarstwo

http://wydawca.blogspot.com/
Art of Reading oddaj gł‚os

Blog prowadzę od grudnia 2014 roku - wcześniej byłem redaktorem w "Papierowych Myślach". Przeważają na nim recenzje, ale są też refleksje na okołoliterackie tematy, opisy wieści z rynku, wywiady. Przez tych 10 miesięcy na blogu pojawiło się około 200 wpisów.

www.artofreading.pl
Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi oddaj gł‚os

Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi powstał z potrzeby pisania i opowiadania o książkach, które mogą zmienić ludzkie życia. Ogrom wiedzy i doświadczeń zawartych w książkach sprawia, że nasze życie jest bogatsze, poznajemy ludzi i miejsca, których w inny sposób byśmy nie mieli szans poznać. Warto o tym opowiadać...

bardziejlubieksiazki.pl
Books and Babies oddaj gł‚os

Books and Babies to blog o literaturze i poszukiwaniu wspólnego mianownika w literaturze i macierzyństwie. Publikuję recenzje książek, wywiady z autorami i wywiady o książkach, propaguję modę na czytanie, także wśród dzieci, angażuję się w wydarzenia literacko-kulturalne. Misją bloga jest promowanie czytania i odkrywanie przed czytelnikami bloga wspaniałego świata prozy i poezji. Books and Babies to także (rzadkie) wpisy o szeroko pojętej tematyce dziecięcej.

http://www.booksandbabies.pl/
Buszująca w książkach oddaj gł‚os

Autorka bloga "Buszująca w książkach" to książkoholiczka bez szansy na wyleczenie. Kupuje książki bez opamiętania. Miłośniczka muzyki filmowej, klasycznego rocka i Toma Waitsa. To również mama dwóchu kotów, która lubi odkładać sprawy-do-załatwienia-na-już na ostatnią chwilę.

http://wiedzma-czyta.blogspot.com/
Chaos myśli oddaj gł‚os

Chaos myśli – czyli wszystko to, co mnie inspiruje. Felietony przeplatają się z interpretacjami tekstów bądź twórczością własną, jednak „wisienkę na torcie” stanowią przede wszystkim recenzje kolejnych, pochłanianych przeze mnie książek. Stąd też, ten blog jest moim chaosem, ale takim, który sprowadza się przede wszystkim do literatury.

http://chaosmysli.blogspot.com/
Chepcher Jones oddaj gł‚os

Wiedźmy Pożartej Przez Książki zwierzenia o Wyspie intymne bardziej lub mniej. Trochę prawdy, trochę ułudy i cała masa śmiechu. Fragmenty mojej powieści i odrobina namacalnej Wyspy - Bornholmu.

http://7smoki.eu/
Co czytam Konstantemu i Matyldzie oddaj gł‚os

Blog o książkach, które czytamy synkowi i córeczce. Książkach retro, książkach nowych, czarno-białych, kolorowych.

http://coczytamkonstantemu.blogspot.com/
Co warto czytać? oddaj gł‚os

Blog o wartościowych książkach. Recenzje nowości i klasyki, tomików wierszy, kryminałów i fantastyki, powieści polskich i obcych. Relacje ze spotkań autorskich. Informacje o akcjach blogerów, nagrodach literackich itp.

http://cowartoczytac.blog.pl/
Czytając przy okazji oddaj gł‚os

Jako matka zmuszona jestem czytać w każdej wolnej dla oczu (nie koniecznie dla rąk) chwili. Czytam więc przy smażeniu naleśników, przy kąpieli dzieci, przy suszeniu włosów. W każdej możliwej do wykorzystania chwili.

http://czytajacprzyokazji.blogspot.com/
Czytająca mama oddaj gł‚os

Młody, zaledwie półtoraroczny blog poświęcony książkom, Irlandii, byciu mamą na obczyźnie. Czytelniczką. Nie piszę codziennie, bo gdy ma się czworo dzieci, to jest to niemożliwe. A poza tym cenię sobie staranne dopracowanie, dopasowanie zdjęć. A nade wszystko bycie mamą - Czytającą mamą.

Czytanieedyty.blogspot.ie
Czytam, bo lubię oddaj gł‚os

Piszę ten blog od siedmiu lat. Sumiennie omawiam nowości literackie i książki starsze. Zawsze czytam i piszę o tym, co mnie interesuje i co czytam dla przyjemności. Recenzuję również wydawnictwa nietypowe, takie jak komiksy i albumy fotograficzne.

czytambolubie.com
CzytamRecenzuje.pl oddaj gł‚os

Blog CzytamRecenzuje.pl poświęcony jest literaturze faktu, choć można znaleźć na nim teksty na temat książek innych gatunków. Oprócz tego zajmuje się szeroko pojętym czytelnictwem, kulturą non-fiction i książkowym lifestylem. Blog we wrześniu 2015 roku zają III miejsce w rankingu najlepszych blogów książkowych w Polsce.

www.czytamrecenzuje.pl
Czytamy bo kochamy oddaj gł‚os

Czytamy bo kochamy to blog poświęcony literaturze. Znajdują się na nim różne recenzje książek, oraz wywiady z autorami.

http://czytamybokochamy.blogspot.com/
Czytamy Razem oddaj gł‚os

Na niemądre książki szkoda czasu. Czytająca mama pisze o tym, co po wspólnej z dziećmi (albo samodzielnej) lekturze uzna za wartościowe i godne polecenia. Książki, filmy, czasem przedstawienia teatralne z garścią porad dotyczących najmłodszych czytelników i przełamywania niechęci tych, którzy (na razie) od książek trzymają się z daleka.

www.czytamyrazem.pl
Czytanie Moja Miłość oddaj gł‚os

Czytanie to moja pasja. Książki sprawiają że mogę na chwilę oderwać się od ziemi i sprawić, że cały świat od razu nabiera barw. To dla mnie niesamowita odskocznia od szarej rzeczywistości. Chciałam podzielić się swoją pasją z innymi i stworzyć mały literacki zakątek, gdzie każdy miłośnik książek, będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

http://czytanie-moja-milosc.blogspot.com/
Domowa Księgarnia oddaj gł‚os

Książki to moja pasja i nałóg. Na blogu staram się pisać o tych, które wydały mi się interesujące i godne polecenia. Piszę także o tych pozycjach, które mnie rozczarowały i dlaczego tak się stało. Recenzuję książki z różnych półek czytelniczych. Piszę o literaturze kobiecej,literaturze obyczajowej, książkach historycznych i biografiach, literaturze faktu.

http://domowaksiegarnia.blogspot.com/
Dowolnik oddaj gł‚os

Czytam od kiedy pamiętam, lubię fantastykę, kryminały i komiksy. Czytam książki papierowe, ebooki, słucham też audiobooków. Uwielbiam pisać wiecznym piórem w dobrym notatniku. Walczę z napływem książek, które już się nie mieszczą w małym mieszkaniu. Blog jest rodzajem pamiętnika, gdzie opisuję przeczytane książki - pamięć bowiem mam dobrą, ale krótką.

mcagnes.blogspot.com
Dzieci, stwory i inne przyjemności oddaj gł‚os

Pozbawiona zajęcia matka-dziennikarka stworzyła własną przestrzeń literacką, udowadniając, że dobre tematy leżą na... podłodze, wśród klocków i kredek. W wolnych chwilach pisze na blogu powieść sensacyjną z dziećmi w tle - a czasami nawet na pierwszym planie. Kiedyś zawodowo recenzowała kryminały, teraz wnikliwie analizuje książki dla małych dzieci. Pisze dowcipnie, ironicznie, lekko i z miłością. Nic, tylko czytać!

http://mloda-matka.blogspot.com/
Esa Czyta oddaj gł‚os

Staram się udowodnić, że czytaniem można zarazić absolutnie każdego. Właśnie dlatego prezentuję książki w bardzo nietypowy sposób. W odtwarzaniu niepowtarzalnego klimatu każdej z nich pomagają mi odpowiednie rekwizyty, plenery oraz montaż. Pokazuję, że czytanie może być świetną zabawą i odskocznią od codzienności. Staram się zarazić innych moją miłością do klasyki.

http://www.youtube.com/user/esaczyta/
Górowianka oddaj gł‚os

"Górowianka" to blog głównie o książkach, ale ne tylko. Mozna tam znaleźć kilka przepisów na coś dobrego,pomysły zabaw dla dzieci, scenki z życia, zdjęcia z podróży, informacje o wydarzeniach kulturowych i naukowych. Staram się dotrzeć do każdego, kto potrzebuje wskazówek dotyczących książek i edukacji.

http://annasikorska.blogspot.com/
Hominem Quaero oddaj gł‚os

W długie zimowe wieczory, w deszczowe dni, ze słońcem za pan brat, w pociągu, na wakacjach, biegając, jeżdżąc na rowerze - wszędzie można czytać książki, a potem o nich napisać. Ten blog jest właśnie o spotkaniu z literaturą, o emocjach, które temu towarzyszą, o pasji...

http://przerwanaksiazke.blogspot.com/
Jak napiszę, to będzie oddaj gł‚os

Blog poświęcony przede wszystkim e-bookom i self-publishingowi, a także ciekawym wydarzeniom z rynku książki. Zamiast recenzji – luźne przemyślenia o lekturach. Czasem pojawiają się też opowiadania i narzekania aspirującej autorki.

http://agnieszkazak.com
Kanionek oddaj gł‚os

Kanionek.pl jest jak Seinfeld Show - o niczym. Pierwotnie miał być blogiem o kozie i szczęśliwym żywocie człowieka poczciwego na wsi, ale różne sploty życiowych okoliczności sprawiły, że nie jest. Po pierwsze dlatego, że człowiek jest znerwicowany, a po drugie - role główne w tym przedstawieniu już dawno przejęły kozy, koty, psy, kurczaki i inne losowe przypadki, a za przygodnych statystów dorabiają kapusta i pomidory. 

www.kanionek.pl
Katarzyna Żarska Blog oddaj gł‚os

Z wykształcenia jestem dziennikarką i polonistką, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i UJK w Kielcach. Emocjonalnie i artystycznie związana jestem z Krakowem, Kielcami i Końskimi. Uwielbiam czytać dobre powieści i pisać recenzje. Każda książka,to dla mnie nowa przygoda, rozwijanie warsztatu i rozmowy z interesującymi pisarzami. Książki, to mój świat. Mam nadzieję, że moje zapiski będą trafne i pomogą Wam dostrzec to, czego nie widzą inni. 

redaktor21.bloog.pl/
Keep Calm and Read Books oddaj gł‚os

Kocham książki, odkąd tylko pojawiłam się na tym wielkim świecie. Są moją pasją, moim życiem, moim tlenem. Na swoim blogu mogę dzielić tę pasję z milionami innych duszyczek, które również oddychają słowami.

http://mysupernaturalbooks.blogspot.com/
Klucz do wyobrażni oddaj gł‚os

Kocham książki i jestem od nich uzależniona, ale to jedyny z nałogów, który nie wywołuje śmiertelnych chorób, choć dostarcza niepowtarzalnej przyjemności, odurza, odrywa od rzeczywistości oraz oddziałuje na emocje. Trzy lata temu postanowiłam dzielić się z innymi swoimi odczuciami na temat przeczytanych publikacji i powołałam do życia bloga „Klucz do wyobraźni” Ta wspaniała przygoda trwa do dziś, a ja mam wciąż apetyt na więcej...

http://nieczytam.blogspot.com/
Kobiece Recenzje oddaj gł‚os

Blog współtworzę z kilkoma koleżankami, które równie jak ja kochają książki. Każda z nas jest inna, ale dzięki temu na blogu można przeczytać recenzje książek z wielu gatunków.

http://kobiecerecenzje365.blogspot.com/
KolegaLiterat oddaj gł‚os

Ten blog jest moim cieniem. Trafiają na niego krótkie notki, charakterystyczne dla formy dziennika, które nie zmieściły się na stronie oficjalnej. Moja mała codzienność opisywana czasem w ruchu, a czasem z perspektywy biurka.

http://kolegaliterat.tumblr.com/
Krakowskie Czytanie oddaj gł‚os

Krakowskie Czytanie to miejsce poświęcone moim dwóm wielkim pasjom: literaturze i Królewskiemu Stołecznemu Miastu Kraków. W obu się wychowałam. Znajdziesz tu jednak wiele więcej, bo ten blog jest zapisem tego, co mi w duszy gra. Nowe hobby? Recenzja książki z nim związanej. Wakacyjna podróż? Parę słów o jej celu. Traumatyczna wizyta w księgarni? Stosik wielkości ruin pobliskiego zamku.

http://krakowskieczytanie.blogspot.com/
Krytycznym okiem oddaj gł‚os

Ponad 950 recenzji. Ponad 60 patronatów medialnych. Kilkanaście nowych recenzji w miesiącu. Blog od ośmiu lat w przestrzeni internetu.

www.krytycznymokiem.blogspot.com
Książki mojej siostry oddaj gł‚os

Dwie siostry, które piszą głównie o książkach, czasem o filmach i serialach, bo one też są opowieściami. Bez zadęcia i wielkich słów. A jeśli ktoś dzięki nam sięgnie po książkę, to po prostu, skaczemy z radości!

http://ksiazkimojejsiostry.blox.pl
Książki Sardegny oddaj gł‚os

Książki Sardegny to moje miejsce w sieci, powstałe z połączenia dwóch największych pasji: czytania i dzielenia się opiniami. Prywatnie pracująca żona, matka Siedmiolatki i Pięciolatka, dzieląca czas pomiędzy dorosłą a dziecięcą literaturę.

http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/
Książki, recenzje, czytelnicy oddaj gł‚os

Prowadzę bloga z recenzjami książek od 2013 roku. Staram się dodawać notatki systematycznie. Na blogu znajdują się posty zarówno z recenzjami, jak i przeróznymi TAGami. Założyłam go po to, aby móc dzielić się moimi odczuciami po przeczytanej książce oraz zachęcić lub odradzić czytanie danej pozycji.

http://ksiazki-recenzje-czytelnicy.blogspot.com/
Książkowe Kocha, Nie Kocha oddaj gł‚os

Działam wspólnie z koleżanką, Martyną Lewandowską, od lutego 2013 roku. Recenzujemy książki głównie z gatunków takich jak fantastyka, literatura młodzieżowa i kobieca, ale zdarzają się wyjątki. Rozwijamy bloga o coraz to nowsze tematy jak porady pisarskie, opinie o filmach, płytach i grach, jednak to książki stanowią nasz główny cel.

http://heaven-for-readers.blogspot.com/
Książkowe Wyliczanki oddaj gł‚os

Książkowe Wyliczanki stworzyłam ponad trzy i pół roku temu. Śmierć Wisławy Szymborskiej była punktem zwrotnym, kiedy zdecydowałam o stworzeniu takiego miejsca w sieci. Od początku dołączyła do mnie Melisandra, która stała się współautorką bloga, choć ostatnio rzadko widoczną. Na blogu pisze o książkach i imprezach okołoliterackich. Wraz z rozwojem bloga rozwija się i mój gust, staram się sięgać coraz częściej po nowe gatunki.

http://ksiazkowewyliczanki.blogspot.com/
Książkowelove oddaj gł‚os

Mój blog dopiero raczkuje, gdyż założyłam go w maju tego roku. Nazwałam go ksiazkowelove, bo książki to moja miłość, wielka, na zawsze… Jestem pasjonatką literatury. Uwielbiam czytać książki obyczajowe, psychologiczne, historyczne, kryminały, książki dla dzieci i młodzieży, ale także takie, które nie mieszczą się w żadnej z tych kategorii lub mają coś po trochu z każdej. Czytam przed pracą, po pracy, ale także w pracy … dzieciom :-) 

www.ksiazkowelove.wordpress.com
Książką po łapkach oddaj gł‚os

Książką po łapkach to blog, w którym wrażenia ubrane są w słowa.

www.ksiazkapolapkach.eu
Kultura według Michała oddaj gł‚os

Czym jest Kultura według Michała? Jest to przede wszystkim miejsce, gdzie mogę skupiać moje zainteresowania, a jednocześnie rozwijać moją pasję, jaką jest pisanie o literaturze i szeroko pojętej kulturze. Na blogu można odnaleźć przede wszystkim recenzje książek, czasem filmów oraz wiele ciekawych relacji. Niedawno rozpocząłem nowy projekt o nazwie "Kulturalny Lublin", w którym ukazuję to oblicze mojego rodzinnego miasta.

http://kultura-michala.blogspot.com/
Lektury wiejskiej nauczycielki oddaj gł‚os

"Lektury" powstały w styczniu 2011 roku. Przez 4 i pół roku pojawiło się na blogu ponad 550 opinii o książkach, z czego połowę stanowi literatura polska. Staram się pisać nie tylko o nowościach wydawniczych, na moim blogu sporo jest książek starszych, czy wręcz klasyków. Dużą część stanowi literatura dla dzieci i młodzieży - to książki, które czytam z moim dzieckiem lub do których zachęcam moich uczniów.

anek7.blogspot.com
Littera oddaj gł‚os

Mój blog mieści się w obu kategoriach, gdyż znaleźć można na nim zarówno moją twórczość literacką (wiersze, opowiadania, eseje), jak i teksty o literaturze (recenzje, artykuły popularnonaukowe i naukowe).

www.littera.blog.pl
Magda siedzi między książkami oddaj gł‚os

Prowadzę blog po to, by podzielić się z innymi swoimi opiniami o przeczytanych książkach. Koncentruję się na współczesnej literaturze polskiej, która jest także przedmiotem moich naukowych zainteresowań językoznawczych.

magdalenamisztela.blogspot.com
Magia Liter, Czar Słów - blog literacki oddaj gł‚os

Blog literacki, miejsce, do którego zapraszam na chwilę zatrzymania w tym rozpędzonym, zwariowanym świecie i gdzie staram się ogrzać słowem i pokazać, jak wielką ma ono moc. "Dobre słowo ma moc przemiany życia. Złe - wraca jak rykoszet, raniąc nie tylko tych, przeciw którym zostało skierowane; ale również tego, kto je wypowiedział i uwolnił." Monika A. Oleksa

http://magialiterczarslow.blogspot.com/
Magiczny Świat Książki i nie tylko oddaj gł‚os

Na blogu znaleźć można recenzje przeczytanych przeze mnie książek - głównie z gatunku fantastyki, thrilleru, czy kryminału - ale też zapowiedzi wydawnicze oraz różnego typu informacje związane z rynkiem wydawniczym. Organizuję konkursy, a także prowadzę czytelnicze wyzwanie "Czytam Fantastykę" oraz akcję "Cmentarz Zapomnianych Książek".

www.magicznyswiatksiazki.pl
malowanie jazz i piwo oddaj gł‚os

Malarstwo,jazz i piwo... czyli o wytartych pędzlach i poległych tubkach farby, spełnionych i nie spełnionych marzeniach.

http://malarstwo-herman.blog.onet.pl/
Maluszkowe Inspiracje oddaj gł‚os

Blog o tym, co warto mieć, robić, gdzie warto być... z dzieckiem. Nie tylko maluszkiem :) Dzielimy się z innymi rodzicami opinią na temat książek dla dzieci, zabawek, miejsc i gadżetów, przy czym książki to zdecydowana większość naszych blogowych wpisów. Mądre pomysły na wspólne zabawy. Blog inspiruje, podpowiada i pomaga podjąć dobre decyzje :)

http://www.maluszkoweinspiracje.pl/
MarcinKrólik.pl oddaj gł‚os

Pojęcie literackości jest w moim przekonaniu tak szerokie, jak spektrum tematów, które może poruszać literatura. Taki też jest mój blog.

http://marcinkrolik.pl/
Mała Ka(f)ka oddaj gł‚os

Duża (marpil) i Mała (Majka) w świecie, gdzie nawet literatura jest piękniejsza...

http://zmalakafka.blogspot.com/
McBooki oddaj gł‚os

Skąd nazwa? Janssonowska Buka urosła ostatnio do rangi celebrytki: ja ją uwielbiam, uwielbiają inni. Jej imię inaczej zapisane stanowi świetną grę słowną - skorzystałam. Nawiązanie do sieci restauracji? One symbolizują niejako komercjalizm, swoistą masowość. Chciałabym, żeby tak było z książkami: wspólne niedzielne czytanie w gronie rodzinnym, zabawa. Masowości nie chcę rozumieć tutaj jako propagowania książek masowych właśnie, bestsellerów - chciałabym, żeby takie było czytelnictwo w ogóle: masowe.

http://mcbooki.blogspot.com/
MocnoSubiektywna oddaj gł‚os

Blog pisany z pasją, skierowany dla ludzi z pasją. Mocno Subiektywne spojrzenie na książki i otaczający nas świat.

http://mocnosubiektywna.blog.pl
Modna Książka oddaj gł‚os

Jestem początkującą blogerką, a w zasadzie od niedawna recenzentką książek. Nie liczę oczywiście na wygraną w konkursie, ale przecież zawsze warto walczyć o swoje marzenia. Nazywam się Dominika. Jestem zwykłą, młodą dziewczyną, która każdego dnia chce spełniać swoje marzenia.Wyciągam esencję ze wszystkiego, co mnie otacza, poszukując w ten sposób własnej recepty na szczęście.

http://modnaksiazka.blogspot.com/
Moje Bestsellery oddaj gł‚os

Autor bloga Moje bestsellery. Oprócz tego wielki zapaleniec w fanodomach Igrzysk Śmierci, Niezgodnej i wielu innych. Autor stron dla fanów: HungerGames.pl, Divergent.pl i MovieFanatics.pl.

Moje-Bestsellery.blogspot.com
Myśli i słowa wiatrem niesione oddaj gł‚os

Blog o pasjach prowadzony z pasją. Recenzje, zestawienia, fotorelacje ze spotkań literackich, wywiady, wynurzenia. Coraz częściej także podróże. Czytam o miejscach, w których byłam. Jeżdżę tam, gdzie prowadzą mnie pisarze i ich książki. Światy fikcyjny i rzeczywisty tak pięknie się ze sobą splatają.

http://soy-como-el-viento.blogspot.com/
Myśli, wrażenia, interpretacje oddaj gł‚os

Mój blog to czas, w którym mogę pochylić się w skupieniu i radości nad słowem pisanym i wejść w nie najgłębiej, jak tylko się da. Dzielę się w tym miejscu moimi wrażeniami ze spotkań z książkami, w czasie których - jak to przy spotkaniach - zawsze staję się trochę inna - poruszona, zbulwersowana, zdenerwowana, uradowana, zdruzgotana, bogatsza.

http://mysli-wrazenia-interpretacje.blogspot.com/
Naczytane oddaj gł‚os

Na swoim skromnym blogu zamieszczam recenzje książek, które nie zawsze są zbyt poważne i pochlebne. Czytelnicy lubią mnie chyba za cięty język, za lekki chaos i za odrobinę sarkazmu w tym, co piszę. Mam nadzieję, że dzięki temu, że piszę, chociaż kilka osób więcej sięgnie po książki - zabrzmiało trochę jak z wyborów Miss World, ale cóż poradzić...

http://naczytane.blogspot.com/
Notatki z lektur oddaj gł‚os

Blog o książkach, składający się głównie z recenzji. Najczęściej na blogu pojawiają się omówienia literatury sensacyjnej i non fiction, od czasu do czasu można jednak przeczytać również o poezji lub na tematy związane z literaturą.

http://krzysztofmroczko.wordpress.com/
oczytany facet oddaj gł‚os

Męski bolog poświęcony książkom, literaturze, zjawiskom społecznym związanym z czytelnictwem, a także męskiej blogsferze.

http://oczytany-facet.blogspot.com/
Okruchy.pl oddaj gł‚os

Blog Okruchy.pl to garść subiektywnych spostrzeżeń na temat literatury i kultury. Przybliżam w nim lektury spoza pierwszego obiegu i przywracam życie książkom zapomnianym przez czytelników. Opisuję niezwykłe historie utworów i ich twórców, odkurzam stare anegdoty o pisarzach. Szperam w antykwariatach w poszukiwaniu perełek literackich.

http://okruchy.pl
On Her Majestys Secret Servide oddaj gł‚os

Opowieść o kaczce, która od paru lat błąka się po Europie szukając kraju, w którym politycy mówią prawdę, urzędnicy głaszczą po głowie i pomagają wypełniać kwity, służba zdrowia działa bez zarzutu, szkolnictwo raduje serce, a społeczeństwo wstaje co rano emitując optymizm i promienne uśmiechy.

http://la-terra-del-pudding.blogspot.de
oto I owo oddaj gł‚os

Blog się prowadzi. Blog może prowadzić się dobrze lub źle. Dlatego swój blog wolę pisać. To jego podstawowy związek z literaturą. Skoro jednak blog się prowadzi, a ja swój piszę, może wcale nie jest to blog? Jeśli tak jest (czyli nie jest), mamy wystarczający splot paradoksów, aby udawać, że wiemy o co chodzi.

http://hajton.wordpress.com
Papierowy Morderca oddaj gł‚os

Papierowy Morderca jest blogiem poświęconym głównie literaturze kryminalnej, która jest szczególnie mi bliska. Na swoim blogu recenzuję powieści kryminalne każdego podgatunku, czasopisma kryminalne, zamieszczam teoretyczne rozważania nad istotą gatunku w cyklu "Anatomia Literackich Zbrodni", które piszę dla serwisu Bookeriada. Na Papierowym Mordercy zamieszczam również własne próby literackie.

http://papierowymorderca.blogspot.com/
Parę słów o książkach oddaj gł‚os

Czytać uwielbiałam od dziecka, naprawdę! Baśnie braci Grimm i Kubuś Puchatek to jedne z wielu pozycji, dzięki którym pokochałam czytanie. Jednak po jakimś czasie samo czytanie przestało mi wystarczać. Chciałam się zacząć dzielić moimi opiniami i polecać innym książki. Najpierw robiłam to ustnie, znajomym, ale ile można opowiadać osobom, które nie czytają tyle co ja? Parę słów o książkach powstał po długim namyśle, ale tego nigdy nie żałowałam i żałować nie będę.

cos-o-ksiazkach.blogspot.com
Piórem po ekranie oddaj gł‚os

Blog poświęcony przede wszystkim opowiadaniom urban fantasy, aczkolwiek z czasem wypełniony również recenzjami książek, które wywarły na mnie wrażenie i aplikacjom jak np. Legimi. W końcu nikt nie został od razu pisarzem, a marzenia są po to, żeby je spełniać, nieprawdaż?

www.piorempoekranie.pl
Pisaninka oddaj gł‚os

W blogosferze funkcjonuję od 2008 roku. Czytam przede wszystkim książki polskich autorów, ale równie chętnie zapoznaję się z dobrymi powieściami pisarzy zagranicznych. Najczęściej sięgam po powieści obyczajowe, kryminalne, jak też te dotykające tematyki II wojny światowej. Przeprowadzam wywiady z autorami, organizuję konkursy, mam dwa stałe cykle, które cieszą się popularnością wśród czytelników-Dzień z książką i Siedem pytań do pisarza. 

 

 

http://asymaka.blogspot.com/
pisanka pawiana oddaj gł‚os

blog "Pisanka pawiana" sprzęgnięty jest z dwoma innymi - "baba przed lustem" i "przed świt". "Pisanka pawiana" to blog centralny, zbiera też największą ilość wejść tygodniowo. "Baba przed lustrem" to blog o ciepłym, lirycznym klimacie, nieco eksperymentalny, "przed świt" nie zawiera utworów literackich, ale informacje o moich poczynaniach. Moich i grupki twórców. "Pisanka pawiana" zawiera głównie moje wiersze, niekiedy krótkie opowiadania i odrobinę eseistyki. 

.

http://pawian.blox.pl/html/1310721,37.html?krzysz-pan
Po Książkach Mam Kaca oddaj gł‚os

Nie tylko o książkach, choć przede wszystkich o nich. Blog założony po to, by zmusić się do regularnego czytania i pisania. O dziwo: udaje się. Autorka to trochę studentka, a trochę leń. Lubi mieć kaca - nie tylko po książkach.

http://pannakac-pisze.blogspot.com
Pokój 6277 oddaj gł‚os

Lubię zerkać do świata anglojęzycznej literatury, ale to ta polskojęzyczna zajmuje specjalne miejsce w moim sercu. Pochłaniam książki z wyższej i niższej półki, dla młodzieży i dla dorosłych, gatunki wszelakie. Recenzuję, śledzę trendy i nowe nurty, dzielę się własnymi spostrzeżeniami. Wyobraźnia nie zna ograniczeń - miłość do literatury również. W Pokoju 6277 zawsze znajdzie się miejsce dla jeszcze jednej książki.

http://room6277.blogspot.com
Polacy nie gęsi i swoich autorów mają oddaj gł‚os

9 listopada 2013 powołałam do życia akcję Polacy Nie Gęsi i Swoich Autorów Mają. Celem inicjatywy, której nazwa zainspirowana jest najsłynniejszym chyba cytatem z dzieł Mikołaja Reja, była i jest do dnia dzisiejszego promocja dokonań literatów, autorów i pisarzy z Polski. Ale tylko tych dokonań, które rzeczywiście godne są uwagi. 

www.polacyniegesi.qs.pl
Politykier oddaj gł‚os

Blog poświęcony komentowaniu aktualnych wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych.

www.politykier.eu
Popaprańcy oddaj gł‚os

Zwykła, szara codzienność grupki przyjaciół, przedstawiona w krótkich epizodach. Głównym bohaterem jest 30-letni Filip, niczym nie wyróżniający się z otoczenia gej, który po rozstaniu próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Jednak los, jak się okazuje, ma czasami całkiem odmienne plany.

http://popaprancyinni.blogspot.com/
Pożeracz Światów oddaj gł‚os

Recenzje bieżących lektur - w miarę możliwości bez zdradzania fabuły, skupiam się na stylu, użytym języku, wrażeniach z lektury. Początki były niejako zapisem kolejki czytelniczej, rozwijam się próbując przekazać nieco więcej wrażeń i zachęcić do lektury ciekawych pozycji. Występują głównie recenzje fantastyki, kryminałów i książek historycznych bądź na historii opartych.

http://slpablos.blogspot.com/
Przeczytaj mnie oddaj gł‚os

Blog o literaturze i nie tylko... Bo tak naprawdę tu wszystko może się zdarzyć. Czasami przez notkę przebiegnie szary wilk, jakiś link skieruje cię do lasu między światami, a na którymś ze zdjęć możesz zauważyć maleńką buteleczkę z napisem „Wypij mnie”.

czytac-nie-czytac.blogspot.com
Przegląd Dziennikarski oddaj gł‚os

„Przegląd Dziennikarski” to nowoczesne czasopismo internetowe tworzone przez kilkunastoosobową redakcję złożoną z nieprzeciętnych dziennikarzy – są to m.in. prezesi fundacji, reżyserzy, posłowie, aktywiści NGO, znani blogerzy, poeci i in. Witryna czytana jest głównie przez osoby związane ze światem biznesu, nauki i polityki. „Przegląd Dziennikarski” to portal częstokroć dający nowe spojrzenie na ważne wydarzenia oraz skupiający się przede wszystkim na wartościowych i unikalnych tematach.

www.rogalinski.com.pl
Recenzent Amator oddaj gł‚os

Mój blog zawiera recenzje przeczytanych przeze mnie książek. Recenzje są tak subiektywne jak tylko się da, oparte wyłącznie na moich z daną książką doświadczeniach, nie na innych recenzjach. Staram się nie zdradzać fabuły dzieł, komentując jedynie ich dostrzeżoną przeze mnie wartość (bądź jej brak).

http://czytam-i-oceniam.blogspot.com/
Recenzentka oddaj gł‚os

Blog publicystyczno-recenzencki z mocnym akcentem na literaturę skandynawską. Informuję o ciekawych wydarzeniach literackich, zaglądam za kulisy najważniejszych festiwali. Piszę o życiu literackim w Polsce i w Szwecji. Rozmawiam o książkach, włączam się w debaty literackie i je wywołuję.

http://recenzentka.blox.pl/html
Recenzentka Książek oddaj gł‚os

Blog to przede wszystkim recenzje książek — szczere i rzetelnie napisane. To także zabawa literaturą, czyli liczne artykuły związane ze światem wydawniczym, odkrywanie nowych gatunków, poszukiwanie ulubionych bohaterów literackich i ciągłe zachwycanie się magią książek. Razem ze współautorką - Sylwią Czekańską - wciąż rozmawiamy o literaturze i mamy nadzieję, że wciągamy do tej dyskusji innych.

recenzentkaksiazek.blog.pl
Secret - Books oddaj gł‚os

Blog o książkach, głównie młodzieżowych, by książki nie kojarzyły się jedynie z przykrym obowiązkiem lektur. Dostępne również wersje video na http://youtube.com/user/koberka94

http://secret-books.blogspot.com/
Seks, praca, sen oddaj gł‚os

"Moje życie składa się z nauki, pracy, seksu i snu. Tyle, że kolejność ta ulega ciągłym modyfikacjom" - jawnie i publicznie o życiu

magdawieteska.blox.pl
Skorpion w rosole oddaj gł‚os

Posty humorystyczne wierszem i prozą, akrobacje lingwistyczne, hopsztosy, keksy i kiksy. Szczególne natężenie w buteleczkach z naklejonymi etykietkami: "baju baj" i "mózgodzieła" :)

http://skorpionwrosole.blogspot.com
Spacer pomiędzy książkami oddaj gł‚os

Blog z opiniami o książkach, próbami interpretacyjnymi oraz wrażeniami czytelniczymi.

http://recenzje-elwira.blogspot.com/
Subiektywnie o książkach oddaj gł‚os

Założony w 2011 r. blog oprócz publikowanych systematycznie recenzji książek, na bieżąco przedstawia czytelnikom zapowiedzi premier wydawniczych oraz ciekawych akcji promujących czytelnictwo w naszym kraju. Autorka przeprowadza także wywiady z autorami, promując polskich pisarzy. Na stronie nie brakuje także konkursów i artykułów.

http://www.subiektywnieoksiazkach.pl
Szczypta Romansu oddaj gł‚os

Blog o literaturze kobiecej. Nie wszystkie opisywane książki są romansami w dokładnym tego słowa znaczeniu, ale wszystkie są o miłości, czyli uczuciu, które pobudza kobiecą wyobraźnie od zawsze. Prezentuję poszczególne książki, całe cykle, a także przybliżam życiorysy poszczególnych autorek.

http://szczyptaromansu.blogspot.com/
Szkice ciurkiem oddaj gł‚os

Dekoder literacki Grzegorza Tomickiego. Recenzje, felietony, publicystyka.

http://tomicki.blox.pl/html
Słowa w książki zaklęte oddaj gł‚os

"Słowa w książki zaklęte" to miejsce, które stworzyłam w październiku 2010 roku. Powstało ono z wielkiej miłości do książek i pisania. Co znajdziecie na moim blogu? Recenzje książek (czytam wszystko, co wpadnie mi w ręce), zapowiedzi nowości książkowych, fragmenty powieści oraz comiesięczne relacje ze spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki :)

http://recenzje-panny-indyviduum.blogspot.com/
tanayah czyta oddaj gł‚os

Mojego bloga prowadzę od listopada 2011 roku. Znajdują się na nim głównie recenzje książek. Literatura to moja pasja "od zawsze" - co zaowocowało studiami na kierunku filologii polskiej i pracą w bibliotece.

http://tanayahczyta.wordpress.com
Te-momenty oddaj gł‚os

Jak bym się nie ustawiła do lustra – zawsze w odbiciu Don Kichot w spódnicy. Cóż mi z gotowości do walki, kiedy wiatraki łopocą skrzydłem we własnej głowie? Piszę zatem. Bo są takie momenty, że.

http://te-momenty.blogspot.com/
Tomasz Graczykowski - blog autorski oddaj gł‚os

Blog Tomasz Graczykowski - blog autorski poświęcony jest literackiej twórczości prozatorskiej. Służy udostępnianiu informacji o napisanych przeze mnie książkach, pozwala zapoznać się z ich recenzjami oraz tematyką. Na dzień dzisiejszy zawiera informacje o trzech moich wydanych powieściach, lecz w miarę upływu czasu coraz bardziej się rozrasta.

http://tomaszgraczykowski.blogspot.com/
Tramwaj nr 4 oddaj gł‚os

Witam serdecznie Piszemy we dwóch, Secrus czyli Adrian Kyć pisze dłuższe, bardziej analityczne teksty, ja, czyli Janek pisze krótsze i bardziej różnorodne. Dość wszechstronna literatura, trochę tematów okołoksiążkowych. Zapraszam Jan Mądrzywołek

www.tramwajnr4.pl
Ujrzeć Słowa oddaj gł‚os

Jedyny taki blog, gdzie znajdziecie recenzje książek, które leżą na najwyższych zagranicznych półkach, ale jednocześnie poznacie twórczość rodzimych pisarzy, którym do jakiekolwiek rozgłosu jeszcze daleko. I to właśnie dlatego, by rodzimym pisarzom dać rozgłos, znajdziecie u mnie również dość nietypowe wywiady z Autorami wartymi poznania.

http://ujrzec-slowa.blogspot.com/
Wełniaste Podejście do Literatury, czyli Owca z Książką oddaj gł‚os

Wełniaste Podejście do Literatury to nie miejsce na suche recenzje. To raczej moje opowieści o książkach.

Bo czytanie to rzecz bardzo indywidualna

www.owcazksiazka.pl
WICI oddaj gł‚os

Zainicjowałem mojego bloga ponad 5 lat temu na internetowej stronie: www.niepoprawni.pl Pisaniem swoim dotykać zacząłem przede wszystkim spraw, które bolą Moją Ojczyznę Polskę. Pisaniem swoim dotykać zacząłem 1000 lat Historii Naszego Kraju. Dotykać zacząłem wierszem. Pokłosiem, że się tak wyrażę, są dwie wydane książeczki, które w większości zawierają wiersze z mojego bloga.

http://niepoprawni.pl/blogi/poeta
WielkiBuk oddaj gł‚os

Wielki Buk to blog i od niedawna również vlog literacki - to moje miejsce do pisania, do dzielenia się opowieściami, do książkowych zachwytów i nie tylko. W końcu szukam tej nawspanialszej, tej mitycznej i legendarnej opowieści – WIELKIEGO Buka!

http://wielkibuk.com/
Wiercenie w codzienności oddaj gł‚os

Wrażenia i analizy, czasem luźne, czasem zwarte, nieco próbek własnej prozy i ecenzji

http://elef7.blox.pl/html
Z Pamiętnika Młodej Zielarki oddaj gł‚os

Na blogu znajdują się teksty w postaci luźnych opowiadań, relacji z podróży, recenzji z wydarzeń wolontariackich oraz krótkich utworów lirycznych. Blog prowadzony jest głownie przeze mnie, ale znajdują się również na nim teksty moich przyjaciół. Na mojej stronie można również znaleźć fragmenty i cytaty wybitnych pisarzy.

zpamietnikamlodejzielarki.blogspot.com
Za okładki płotem oddaj gł‚os

Blog głównie o literaturze pięknej, zwłaszcza amerykańskiej (ale nie tylko). Powieść historyczna, literackie westerny, powieści psychologiczne i obyczajowe. Jedyna kompletna polskojęzyczna lista laureatów Pulitzera za fikcję. Niewiele nowości, żadnej "współpracy" z wydawnictwami. Analityczne podejście, czasem podobno aż za bardzo.

bibliomisiek.blogspot.com
Zbaniaka oddaj gł‚os

Co tu by pisać. Najlepiej zajrzeć i poczytać ;) Sami moi drodzy oceńcie...

www.zbaniaka.blogspot.com
Zrecenzujemy oddaj gł‚os

Decyzja o założeniu bloga była najlepszą, jaką mogłam podjąć w związku ze swoją pasją. Od ponad trzech lat dzielę się nią z innymi ludźmi, dzięki czemu czuję, że czytanie sprawia mi jeszcze większą radość. Mam nadzieję, że Zrecenzujemy dla wielu czytelników stanowi cenne źródło informacji, ponieważ staram się, by taki właśnie był mój blog.

http://zrecenzujemy.blogspot.com/
Złapany w Sieć oddaj gł‚os

Blog o profilu recenzenckim. Przede wszystkim. Czasami trafią się także szorty (krótka forma literacka), i teksty o naturze ogólnej.

http://zlapany.blogspot.com/
złodziejkaksiazek oddaj gł‚os

Blog prowadzony od 4 lat przez studentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego.Na stronie prócz recenzji pisanych lekkim piórem znajdują się posty o tematyce lifestylowej, posty około książkowe a także rankingi.

www.zlodziejkaksiazek.blogspot.com
Łaciaty Blog Książkowy oddaj gł‚os

Blog stworzony z myślą o wszystkich molach książkowych! Recenzje znanych powieści, informacje o nowościach prasowych i inne papierowe porady.

www.laciatyblogksiazkowy.blogspot.com
Łukasz Migura - proza i publicystyka oddaj gł‚os

Głównym celem bloga jest prezentacja mojej twórczości. Oprócz informacji dotyczących publikacji opowiadań i książek, zajdziecie tam teksty, traktujące o wybranych wydarzeniach ze świata (pop)kultury.

http://lukaszmigura.com
logo 2logo 3logo 4